ÇALIŞTAY

ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı – 2017

 

Günümüzde toplumu aydınlatmanın en önemli etkenleri olan matematik, bilim ve felsefe üzerine son yıllarda ülkemizde de yoğun etkinlikler düzenlenmektedir. ODTÜ Matematik Topluluğu olarak biz de böyle bir ortamda ülkemize bilimsel olarak katkıda bulunma görevimizi yerine getirmeye çalışmaktayız. Orta Doğu Teknik Üniversitesi içerisinde yaptığımız çalışmalar ve etkinliklerden sonra ülke çapında lise ve üniversite öğrencilerinin de geniş bir katılımcı olabileceği bir etkinlik yapmamız gerektiğine karar verdik. 27-28 Mayıs 2017 tarihlerinde “ODTÜ Matematik Topluluğu Çalıştayı” düzenleyeceğiz.

Çalıştayımız ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde A-B Salonları’nda gerçekleşecek olup ilk gün 6, ikinci gün 5 konuşmadan toplamda 11 konuşma dizisinden oluşacaktır. Bu konuşmalar matematik, felsefe, fizik, bilgisayar bilimleri ve biyoloji üzerine olacak, her bir konuşmanın süresi 40-50 dakika arasında değişecektir.

Çalıştay kapsamındaki konuşmalar hem popüler hem de akademik odaklı olup lise, üniversite(lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerinden katılım beklenmektedir. Pek tabii ki lise öğretmenleri ve matematikle ilgilenen kişileri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Çalıştayımıza buradan başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabilir, sorularınız için odtumathclub@gmail.com e-posta adresinden veya Facebook adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Ayriyeten belli tarihlerde ODTÜ içerisinde açacağımız hazırlık, kütüphane ve çarşı standlarımızdan bilgi alabilir veya topluluk odamıza gelerek bize ulaşabilirsiniz.

İlerleyen günlerde konuşmacılar, konuşmaların konusu ve etkinlik planımız internet sitemiz ve Facebook adresimiz üzerinden duyurulacaktır.

Yoğun katılımınızı beklemekteyiz. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

ODTÜ Matematik Topluluğu

 

NOT: ODTÜ dışından gelecek katılımcılar yukarıda belirtmiş olduğumuz iletişim adreslerinizden bize ulaşabilirsiniz. Ek olarak http://harita.odtu.edu.tr/ adresinden ODTÜ haritasına ulaşabilirsiniz.